23.8 C
Çeşme
Perşembe, Eylül 21, 2023

Açıklama geldi Belge? ”Mahkemede”

Bunları Okuyabilirsin

‘Başkandan, Eski Başkana kıyak mı’ haberimizle ilgili Eski Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla’nın Vekili tarafından haberin 24 saat içinde yayından kaldırılması notuyla gelen açıklamayı geldiği şekilde paylaşıyoruz. Bu Metni korktuğumuzdan değil karşı tarafın söz hakkına olan saygımız gereği, evrensel basın ilkeleri gereği paylaşıyoruz.

Whatsapp mesajı olarak gelen mesajı, yorumsuz olarak paylaşıyoruz.Ancak notun son kısmında ‘ekte’ yeraldığı belirtilen belgeler tüm çabalarımıza rağmen avukat bey tarafından paylaşılmamış, ‘haberi kaldırmamamız halinde makemeyle paylaşılacaktır’ cevabı verilmiştir.

KALDIRMIYORUZ, KALDIMAYACAĞIZ

Haberimizin eksik veya yanlış olduğunu sadece Vekil Sinan Metin tarafından iddia edilmektedir. Tarafımızla hiç bir belge paylaşılmamıştır. Haberin içeriği itibariyle bu belgeleri Çeşme Belediyesi’nden istememiz hayatın olağan akışına terstir. Ancak Sinan Metin tarafından mahkemeye sunulacağı iddia edilen belgeleri, mahkeme sunulduktan sonra hep birlikten görmek isteriz.

Bu sebeple Çeşme.TV’nin ”Başkandan, eski Başkana kıyak Mı?” başlıklı haberinde sadece iddiaları paylaştığı, doğru habercilik gereğin iddiaların odağındaki Sayın Bornova Belediye eski Başkanı Olgun Atila’ya ulaştığı, kendisine sorular sorduğu, verdiği cevapları olduğu gibi yayınlayarak habercilik konusunda göstermesi gereken tarafsızlığı gösterdiği, olayın tarih, saat ve konum bilgisi, şüpheye yer vermeyecek şekilde fotoğraf ve video görüntüleriyle haberleştirilmesine dikkat çekerek, mahkeme kararı olmadan haberimizi kaldırmıyoruz, kaldırmayacağız.

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: