22.1 C
Çeşme
Pazar, Ekim 1, 2023

Alışveriş sitelerinin artıları ve eksileri

Bunları Okuyabilirsin

Furkan MERCAN’ın kaleminden teknoloji

Hayatımızı kolaylaştıran birçok uygulama var desek yeridir. Fakat konumuz en temel ihtiyacımız olan yemek ile ilgili. Yemek kısmında sık kullandığım üç adet uygulamayı sizin için derledim


Yemeksepeti
Yemeksepeti içerisinde yemek, market ve mahalle(mahallenizdeki manav, kasap ve petshop) gibi hizmetleri sunan bir uygulama. Yemeksepeti iyi bir uygulama olsa da genellikle ortalama yemek gelme süresi 30 ile 45 dakika arası( bazen bu süre daha da uzayabilir veya kısalabilir.) yemekler kuryelerin yoğunluğundan dolayı çoğu zaman soğuk gelebiliyor. Tabii ki de bu durum restorana da bağlı. Kullanım kolaylığı olarak geçmiş sürümlerde daha rahat bir kullanıcı arayüzü vardı. Son güncellemler ile daha karmaşık bir hale geldi. Güvenlik konusunda ise veri çalınmaları gündeme gelmişti geçtiğimiz zamanlarda. Bu yüzden “güvenli” bir uygulama olduğunu söylemek benim için biraz zor.
Uygulama: 7/10
Hız: 8/10
Güvenlik: 5/10

GETİR
Getir market piyasasının ilk uygulaması diyebilirim. Son dönemde bütün kategorilere açılmaya çalışan bir uygulama. Getir diğer uygulamalardan daha avantajlı. Çünkü kuryenizin getir kuryesi mi yoksa restoranın kuryesi mi olsun bunu seçebilmenize imkan tanımış. Bu yönüyle getir hız konusunda benden bir 10 kazandı. Güvenlik olarak oldukça güvenilir bir uygulama. Kullanım kolaylığı olarak da sade bir uygulama.
Uygulama:10/10
Hız:10/10
Güvenlik:9/10

TRENDYOL
Trendyol uzun yıllardır kullandığımız kıyafet, elektronik cihaz, spor aleti vb. Satan bir uygulamaydı. Fakat geçtiğimiz yıllarda yemek ve market kısmı da eklendi uygulamaya. Yemek kısmını denedim burda da aynı getirdeki gibi restoran kuryesi mi getirsin yoksa trendyol kuryesi mi diye seçebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama içerisinde yok yok. Sade bir uygulama değil ama biraz karışık bir uygulama.
Güvenlik olarak da gayet güvenli bir uygulama.
Uygulama: 9/10
Hız:10/10
Güvenlik:9/10

Özetleyecek olursam yemeksepeti diğer iki uygulamadan biraz geride kalıyor. Getir ve trendyol arasında kalmış olsam yemek konusunda trendyol, market konusunda ise getiri tercih ederdim. Farkettiyseniz güvenliklerine güvenli dediğim uygulamalara 10 puan vermedim. Çünkü online olan hiçbir uygulama tam anlamıyla güvenli değildir. Bunu yemeksepetinde gayet iyi görmüş olduk. Bakalım ileride bu uygulamalar başka hangi yenilikler ile karşımıza çıkacak.

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: