20.8 C
Çeşme
Salı, Ekim 3, 2023

Çeşme.Tv ÖZEL: Başkan bu ne?

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme.Tv’nin geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği ‘Kutlarım Eko Kutlarım’ yazısından sonra Çeşme Belediyesi, bu kadarına da pes diyeceğiniz bir başka icraata imza attı. Kendi inşaat yasağını delen belediye, kendi moloz yasağını da deldi.

Çeşme.Tv, Çeşme Belediyesi’nin, okul önündeki deniz manzaralı o araziye moloz döktüğü anlarda kayıttaydı.

Çeşme Belediyesi bu sene hiç olmadığı kadar usulsüz uygulamalara göz yummaya, hatta o usulsüz uygulamaları bizzat yapmaya devam ediyor.

Hileli rezidanslar, dolgu yapılarak plaj haline getirilen kıyılar, belediye tarafından koyulan inşaat yasaklarına uymayan inşaatlardan sonra bir de buna bizzat belediyenin kendi araçlarıyla özel arazide yol açma çalışması adı altına çalışma yapıp, bu da yetmezmiş gibi o çalışmadan çıkan molozu yine belediye kamyonlarıyla bir başka boş araziye dökmesi bu kadarına da pes dedirtti.

Belediye’de bir tanığınız var? diye soran vinç şoförü

İsyan eden vatandaşlar, konuyla ilgili olarak ‘belediye de bunu yaparsa özel firma ne yapmaz’ diyerek Çeşme’deki bu vurdum duymazlığa dikkat çekti.

ÇEŞME BELEDİYESİNİN DENİZ MANZARALI MOLOZ ALANI

DENİZ MANZARALI MOLOZ ALANI

Çeşme.Tv o çalışma alanlarını, Çeşme Belediyesi çıkartmaları yapıştırmış iş makinası ve kamyonunu, plakalarıyla görüntüledi. Hem havadan, hem de karadan Çeşme Beledisi’nin deniz manzaralı moloz döktüğü alanı takipçileriyle paylaştı. Sosyal medya hesaplarında yayınlanan görüntüler sonrası, Çeşme.Tv telefonlarına destek mesajları ve ihbarlar yağdı.

ÇEŞME BELEDİYESİ’Nİ FİNANSE Mİ EDİYORLAR’

Çeşme Belediye Meclis kararıyla 15 Haziran – 15 Eylül tarihleri arasında Çeşme sınırları içerisinde inşaat yapmayı yasaklamıştı. Önce Çeşme’nin merkezinde yapımı devam eden büyük projeler bu yasakları delmişti. Hatta bu yasakları delenlerin büyük çoğunluğunu hileli yoldan turizm arazilerine rezidans yapan firmaların oluşturması dikkat çekmiş, aynı firmaların Çeşme Belediyesi organizasyonlarına sponsorluk yaparak finanse ettiği iddiarıyla yeni bir tartışma konusu olmuştu.

Çeşme Belediyesi Dalyan’da okulun karşısındaki alan moloz döküyor

Çeşme Belediyesi’nin moloz döktüğü alan aynı zamanda bir okulun önü
Çeşme Belediyesi’nin kaçak moloz güzergahı
- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: