10.5 C
Çeşme
Cumartesi, Aralık 9, 2023

‘Başkandan, eski başkana  kıyak mı?’

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme Belediyesi ekipleri tarafından, özel arazide, inşaat yasaklarına aldırış etmeden yapılan sözde yol açma çalışması ve çıkan molozun az ilerideki arsaya dökülmesi, Çeşme.Tv tarafından an be an görüntülenmişti. Görüntüler üzerine harekete geçen  İzmir Büyükşehir Belediyesi İnşaat Atıkları Şube Müdürlüğü ekipleri konuyla ilgili inceleme başlatmış, inceleme sorası Çeşme Belediyesi’ne ve taşeron firmaya ceza kesip, molozları döktüğü yerden kaldırması için 30 gün süre vermişti. Kendi döktüğü molozu geçtiğimiz gün kendisi kaldıran Çeşme Belediyesi, kesilen para cezası hakkında henüz her hangi bir açıklama yapmadı. Olayın takipçisi olan Çeşme.Tv  yeni iddialara ulaştı. O iddiaların sahibi Çeşme.Tv aracılığıyla tüm süreci anlatarak, ‘Başkan’dan eski Başkana rant kıyağı mı? diye sordu.

Eski Başkan Olgun Atilla’nın ailesi tarafından satın alınan imarsız olduğu iddia edilen arsada çalışmalar başladı. Çalışmaların kim tarafından yapıldığı bilinmiyor. 8 Ekim 2022 arsanın son hali
Çeşme Belediyesi’nin 2 hafta önce açtığı yol iki hafta sonra inşaat çalışmasıyla kapandı 8 Ekim 2022 arsanın son hali

İsminin açıklanmasını istemeyen bir belediye çalışanı Çeşme.Tv’ye duyanları şaşırtacak olayın perde arkasını anlattı. İddiaya göre, Çeşme Dalyan’da bulunan imarsız arsa, kısa süre sonra imara açılacak, yani arsanın değeri bir ken, on olacak. Çeşme Belediyesi tarafından, inşaat yasaklarında kazılmaya başlanıp, inşaata hazır duruma getirilen, molozları itinayla taşınan ve bir çok belediye imkanından yararlandırılan, İmarsız tarla vasfındaki o arsada, hangi İzmir İlçe eski Belediye Başkanı’nın yakınlarının tapuları var? Yakınları tabu sahibi olan Eski Başkan, imara açılmadan çalışma yapabilir mi? İmara açılacağını nereden, nasıl ve ne zaman öğrendi?

Partisinin il başkanlığı için ismi telaffuz edilen eski ilçe Belediye Başkanına, Çeşme Belediye Başkanı tarafından bu kıyak ne karşılığı yapıldı? İşte tüm bu merak edilen soruları  Çeşme.Tv soruyor.

İsmi geçen belediye başkanı Bornova Belediye eski Başkanı Olgun Atilla. Arsa ise eşi ve kayın biraderinin adına satın alındı. Bu satıştan hemen  sonra imarsız arazide çalışmalar başladı. Önce Belediye yol açıyoruz diyerek parsellerin çevresini temizledi. Bir anda arsa kazılmaya başladı.  İnşaat yasakları sırasında, imarsız arsada çalışma yapılmasının tek yolu, yol açma adı altında  çalışmayı Çeşme Belediyesi’nin yapmasıydı.

Öyle de oldu Belediyeye ait iş makinaları imarsız arsada çalışma başlattı imar izni bulunmayan arsa,  adım adım imar iznine hazırladı.

Çıkartılan taşlar çevre sakinleri önemsemeden günlerce kırıldı. Soranlara yada şikayet edenlere Belediyemin çalışıyor, arsanın içine yol açıyor denildi. Halbuki arsanın üç tarafında yol vardı.

Bornova Belediyesi Eski Başkanı Olgun Atilla’nın ailesine ait imarsız arazide Çeşme Belediyesi tarafından yol çalışması adı altında çalışma yapması dikkat çekerken , bu çalışmanın özellikle inşaat yasakları döneminde Çeşme Belediyesine ait araçlarla yapılması dikkat çekti.

ÇEŞME.TV O BAŞKANA ULAŞTI VE SORDU

Ailenizin satın aldığı imarsız arazide belediye ekiplerinin  yaptığı çalışmalardan haberiniz var mı? Bu soruyu ‘hayır’ diyerek cevaplayan Bornova Eski Belediye Başkanı Atilla, arsanın kendisine değil, eşi ve kıyın biraderine ait olduğunu, imar izni beklediklerini, izin çıkmadan çalışma başlatmayacaklarını söyledi. Ayrıca Çeşme Belediyesi’nin tapulu arsalarında yaptığı çalışmalardan da haberinin olmadığını söyledi.

Aynı görüşmede kendisinin bu konularda oldukça hassas olduğunu belirterek. ‘Ben Yüksek Mimarım. İnşaat yapılması için belediyeden onay alması ve imarı izni olmayan arsanın imar durumunun güncellenmesi gerekiyor. İmara açılmadan inşaata başlamam mümkün değil. Ben Yasalara uyarım’ demişti. Ancak konuşmasından anlaşılan o ki zaten imara açılacağını biliyordu.

Sayın Olgun Atilla eşiniz ve kayın biraderinizin üzerine olduğunu söylediğiniz arsaların bu gün itibariyle imar izni var mı? Yoksa, sizin arsanızda kim çalışıyor? Çeşme Belediyesi ekipleri sizin bilginiz dışında, sizin özel arsanızda çalışıyorsa şikayetçi olmayı düşünüyor musunuz? Eğer izinli bir çalışmaysa Çeşme Belediyesi ekipleri hangi sıfatla sizin arazinizde mesai yapıyor. Bu araçların yakıt ve çalışan operatörlerin mesai ücretini kim ödüyor. Eğer imar izni aldıysanız bu izin hangi tarihte verildi?

Bu görüntüler Çeşme Belediyesi yol açma çalışması adı altından Ağustos ayında yani inşaat yasaklarının olduğu dönemde kaydedilmişti.

ÇEŞME.TV SORMAYA DEVAM EDİYOR

Tekrar sizin huzurunuzda soralım, yazılı cevap verebilirlerse sevinirim çünkü sonra ben şunu söyledim yazmadı olmasın. Kelimesine dokunmadan paylaşacağım.

Sayın Bornova Belediye eski Başkanı Olgun Atilla aile fertleriniz üzerine arsa vasfındayken satın alınan arazinin 3 ay sonra imara açılacağını biliyor muydunuz?

Yoksa arazinin imar durumu, İnşaat Mühendisi olan sizin içinde bir sürpriz mi oldu?

Yıllardır imara açılmayan o arazinin imara açılacağını size kim yada kimler söyledi?

Kendi isminin, partisinin İzmir İl Başkanlığı için konuşulmasıyla, Çeşme Belediyesinin, belediye imkanlarıyla yaptığı bu kıyağın  bir alakası var mı? (İnşaat yasaklarında inşaat yapmak, belediye kamyonlarıyla o arsadan molozu taşımak ve taşındığı yer sebebiyle Çeşme Belediyesine ceza kesilmesi?)

Çeşme Belediye Başkanı Sayın Ekrem Oran, ‘Partisinin gelecekteki olası İl başkanına şirin gözükmeye mi? çalışıyor. Yoksa partisinde bir dönem daha aday gösterilmeyi garanti altına almaya mı çalışıyor?

Ben sorayım da siz cevaplamayın bırakın izleyip görelim..

Bakalım sorulara yanıt veren olacak mi?

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d