22.1 C
Çeşme
Pazar, Ekim 1, 2023

CANLI : Çeşme’de toz duman yıkım..!

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme Dalyan Mahallesi’nde bulunan Turizm Lisesi Lojmanları’nda hakkında yıkım kararı bulunan binaların ihale edilen firma tarafından yıkımına başlandı.

Turizm Lisesi Lojmanı’ nda bulunan toplam dört binanın, ikisi hakkında yıkım kararı verilmişti. Yıkıma başlayan firma yıkım esnasında su kullanmaması, yan binada oturan vatandaşların tepkisine yol açtı. Çeşme Belediyesi Zabıta ekiplerine şikayet edilen yıkım ekibinin uygunsuz şartlarda yaptığı yıkıma, müdehale edildi. Zabıta Ekipleri tarafından yıkım durduruldu ve cezai işlem uygulandı.

Ancak firma zabıtanın bölgeden ayrılmasıyla birlikte çalışmalarına aynı şekilde, kaldığı yerden devam etti. Aynı hafta içinde üç kez zabıtaya haber verilmesi ve her defasında zabıtanın müdehale etmesiyle çalışmaların durdurulmasına rağmen bölge sakinleri firmanın bu umursamaz tavrına isyan etti. Su sıkması için getirilen tankerin göstermelik olarak yıkım bölgesinde bulunması dikkat çekti.

Çeşme Belediyesi Zabıta Ekipleri gider gitmez çalışmaların aynı şekilde kaldığı yerden devam etmesi, firmanın vurdum duymazlığını gözler önüne serdi

Göstermelik olarak getirilen su tankeri, yıkımdan sonra ayıklama işlemi yapılırken de su tutmadı. Çalışanlar önce tankerin şoförü olmadığını söyledi, sonra tuvalete gitti dedi.
Getirilen su tankerinin şoförü su tutmak yerine yıkım işlemini yapan dozerde oturduğu için ortalık toz duman oldu.
Çeşme.Tv O yıkım anını canlı olarak görüntüledi şikayet sonrası su tankeri getirildi

ZABITA’nın KESTİĞİ CEZALAR BELEDİYE MECİSİ’nde ONAYLANACAK MI?

Kanuna göre Zabıta ekipleri tarafından kesilen cezaların Belediye Meclisi tarafından onaylanması gerekiyor. Bu cezanın onaylanıp, onaylanmadığının Çeşme.Tv olarak takipçisi olacağız.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: