23.8 C
Çeşme
Perşembe, Eylül 21, 2023

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’dan çok tartışılacak sözler

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran, başkan olduktan sonra geçen bin günü, çalışmalarını, ekibiyle birlikte yaptıklarını ve çeşitli engeller sebebiyle yapamadıklarını düzenlediği toplantıyla Çeşmeli ve Alaçatılı Otelcilerle paylaştı. Konuşmasında hazırlanan görseller eşliğinde göreve geldiği bin günü yaşadıklarını, ve icraatlarını paylaşan Oran, seçimlerde kendisinin rakibi bağımsız aday Esen Fatma Kabadayı ve kendisinden önceki CHP’li Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ı ilk defa isim vererek eleştirdi. Başkan Oran eleştirileri sırasında görüntü almaya devam eden Çeşme.Tv Muhabirine dönerek ‘Pardon siz canlı yayında mısınız? İzin almadınız çünkü’ diye sorması dikkat çekti. İşte kameraya yansıyan o anlar..!

Başkan Oran Çeşme’nin yeni vizyon projelerini de paylaştığı toplantı izleyenleri heyecanlandırdı. Büyük titizlikle yürütülen 700 yıllık tarihi bulunan Türk Köylü Projesi, Ilıca’da yapılması planlanan termal kür merkezini, ve Çeşme’de tamamlanmak üzere olan Çeşme Sahil düzenlemesi projesini anlattı. Bu projeler için belediyenin yeterli bütçelendirmeyi yaptığını belirten Oran ‘kasamızda şuan 38 Milyon TL var, Projelerin tamamı için 350, 400 Milyona ihtiyacımız var. Onunda bulunmasıyla ilgili planlamayı yaptık’ dedi.

Konuşmasında ayrıca Başkan Oran; Çeşme’de konut fiyatındaki artışın sorumlusu olarak iki kişiyi gösterdi. Bu kişilerin ilki kendisiyle birlikte seçim yarışına giren bağımsız aday Fatma Esen Kabadayı, diğerinin ise kendisinden önceki CHP’li Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç olduğunu ileri sürdü. Konuşması sırasında Dalgıç ile nasıl mahkemelik olduklarını ve kimin mahkemeyi kazandığını anlattı.

‘BAŞKAN KAYIT İSTEMİYOR’

Başkan Oran konuşması sırasında ayrıca toplantıya davet edilen Çeşme.Tv muhabirine dönerek ‘Canlı yayın yapıyor musunuz? İzin almadınız çünkü’ demesi dikkat çekti. Çeşme.Tv muhabirinin ‘canlı yayın yapmıyoruz’ demesi üzerinde konuşumasına devam etti. Bunun üzerine Ekrem Oran’ın basın danışmanı Çeşme.Tv muhabirinin yanına gelerek başkanın kürsüden otelcilere yaptığı konuşmasını kaydeden muhabire ‘Başkan buradan sonrasının kaydedilmesini istemiyor’ diyerek ikinci defa uyarması üzerine kaydı kesip Başkan Oran’ın konuşmasını sadece not alarak takip etti. Başkan Oran toplantı sonrası Çeşme.Tv muhabirinin yanına gelerek sahnedeyken ışıktan kendisini tanıyamadığı belirtti.

ALAÇATI SAĞLIK OCAĞI İDDİASI

Engellenen projelerden de söz eden Başkan Oran, Alaçatı’nın eski belediye binasının Sağlık Ocağı kullanıldığı, ancak yaz aylarında yolların kapalı olması nedeniyle araçla girmenin mümkün olmadığını, şu anda Çeşme Belediyesi Alaçatı Hizmet Binası olarak kulanılan binanın yanındaki otoparka 3 katlı bir Sağlık Ocağı ve lojman yapıp takas etmeyi teklif ettiklerini, anlaşma sağlanırken, Çeşme’den bir siyasi parti ilçe başkanının anlaşmayı bozduğunu ve Alaçatı’nın yeni bir sağlık ocağına kavuşamadığını anlattı.

Konuşmalar sonrası soru cevap bölümüne geçildi. Belediye ile uyumlu çalışmalarından dolayı ÇEŞTOB başkanı Yakup Demir ve Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Necat Çelikok’a teşekkür eden Başkan Oran, uzun zamandır eleştirilerin hedefinde olan ÇEŞTOB Başkanı Demir’in yanında olduğunu belirterek destek oldu.

Toplantının Soru Cevap Bölümünden söz alan ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir görevdeki Çeşme Belediye Başkanı’na desteklerinden dolayı teşekkür etti. Otellerin sahiplerinin ve otel personellerinin Çeşme’de ulaşıma gelen zamlardan olumsuz etkilendiğini ifade ederek Başkan Oran’a bu konuda ne yapılabilir diye sordu?

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: