16.4 C
Çeşme
Cumartesi, Mart 25, 2023

Çeşme Belediyesi’nden özel gereksinimli bireylere özel projeler

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme Belediyesi özel gereksinimli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla özel yardım ve destek hizmetlerini güçlendirmek, bireylerin toplumsal hayata katılımını arttırmak için birçok projeyi hayata geçiriyor.

Özel hizmet masasından, özel plaj girişine kadar hayatın her alanında özel bireyleri düşünen Çeşme Belediyesi, Sağlık Kurulu Raporu yenileme sürecinde Ulaşım ve Refakat desteği, Berber Hizmeti Desteği, Engelsiz Yaz Spor Okulları, Doğum Günü Etkinliği ve Yaz Açık Hava Konserlerine katılım desteğine kadar birçok hizmet sunuyor. Aynı zamanda protokolü hazırlanan 16 yaş üstü down sendromlu ve hafif düzey otizmli bireylerin iş istihdamı çalışması yapılıyor.

Sosyal hizmetler alanında yaptığı çalışmalara her gün bir yenisini ekleyen Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Çocuklarımızın topluma kazandırabilmek ve yüzlerini gülümsetebilmek için her zaman yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Özel günlerinde bir araya geliyoruz. Onları spor ile tanıştırdık ve engelsiz yaz spor Okulları kışın da devam edecek. Sevgiyle tüm engelleri aşıyoruz, biz birlikte güzeliz” dedi.

Hizmetlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar 0232 750 0 750 No’lu numaradan 724’ü tuşlayarak ulaşabilecekler.

 

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: