23.8 C
Çeşme
Perşembe, Eylül 21, 2023

Çeşme Doğu-Der’de İrfan Ülgen Güven Tazeledi

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme Doğu ve Güneydoğu Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Doğu-Der) 4. Olağan Genel Kurul toplantısında mevcut başkan İrfan Ülgen, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi

Güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen İrfan Ülgen genel kurula katılan herkese tekrar teşekkür etti.

29 Ocak 2023 pazar günü saat: 14.00’da Çeşme Çakabey Kültür Merkezinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısına Ak Parti Çeşme İlçe Başkanı Av. Yeliz Karataş, CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, İYİ Parti Çeşme İlçe Başkanı Volkan Evci, TKP Çeşme İlçe Başkanı Serhat Göktoğan, HDP Çeşme İlçe Eş Başkanları Menekşe Ecer ve Ali Akkuş, Bağımsız Meclis Üyeleri Hüseyin Özen ve Alparslan Koparal, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Sedat Mutlu, Pir Sultan Abdal Çeşme Şubesi Başkanı Elif Demirelli, ADD Çeşme Şubesi Önceki Dönem Başkanı Mehmet Bilgiç, Ağrılılar Derneği Başkanı Abbas Polat, DİSK Emekli – Sen Çeşme Şube Başkanı İbrahim Tuz ve dernek üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından İrfan Ülgen açılış konuşması yaptı. İrfan Ülgen konuşmasında genel kurula katılım sağlayan Siyasi parti başkanlarına ve STK temsilcilerine tek tek teşekkür etti. Ardından şu sözlere yer verdi; “ Daha önce Çeşme’de böyle bir sivil toplum örgütü yoktu, bu derneği kuran, temellerini atan ve emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. STK’lar demokrasinin vazgeçilmezleridir. Bizler STK olarak bir siyasi partinin yanında da karşısında da değiliz ve hepsine eşit mesafedeyiz. Amacımız insan odaklı yardım ve dayanışmadır. 

Genel kurul, hatıra fotoğraflarının çekinilmesiyle son buldu.

Bizler Çeşme’de yaşayan kocaman, kalabalık bir aileyiz. Doğusundan – Batısına yaşadığımız yeri Çeşme’yi ve Yarımadayı güzel bir noktaya getirmek istiyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki birlikten kuvvet doğar.

Göreve başladığımızdan itibaren desteklerini esirgemeyen ve tam bir takım ruhuyla çalışan yönetim kurulumuza huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Değerli Doğu- Der ailesi bugün burada bu kalabalık katılımınızı görmek emeklerimizin boşa çıkmadığını ve doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Dernekçilik hepimizin bildiği gibi bir gönül işidir. Atalarımızdan gelen birlik ve beraberlik tohumlarını yeşertecek, çoluk çocuğumuza bunu anlatacağız.

2013 yılından beri derneğimiz çok cüzi aidatlarla derneği çekip çevirmiş bugünlere getirmiştir. Dernek olarak bugüne kadar yapılan olumlu her işi devam ettireceğiz, daha iyiye götüreceğiz. Olumsuz her şeyi de yeni oluşturduğumuz istişare kurulumuzda görüşüp iyi hale getireceğiz.
Doğu- Der ailesi olarak burs vereceğiz, kan İhtiyacı olana kan vereceğiz. En önemlisi de bir taziye evine ihtiyacımız var bunu da derneğimizin logosunda yazdığı gibi yardımlaşma ve dayanışma içinde ve tüm hayırseverlerle, hayırsever iş insanlarımızla gerçekleştireceğiz.

Kısaca dernek olarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket edeceğiz, her geçen gün kirlenen şu dünyada toplu iğnenin ucu kadar iyilik yapabilmek amacıyla çalışacağız.

Konuşmamı uzatıp sizleri çok sıkmak istemiyorum, hepinize teşekkür ediyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Dernek üyelerinin önerisi üzerine divan başkanlığına ADD önceki dönem başkanı Mehmet Bilgiç, divan üyeliklerine Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Özen, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Sedat Mutlu, TKP Çeşme İlçe Başkanı Serhat Göktoğan seçilirken yazmanlığa Erşan Ülgen ve Sedat Süleymanoğlu seçildi.
Tek liste olarak girilen seçimde İrfan Ülgen ve Yönetim Kurulu Üyeleri oy çokluğuyla seçildi.

İrfan Ülgen’in yönetim kurulu üye listesinde; İrfan Ülgen, Abdülkerim Kalkan, Şehmuz Kün, Mahmut Tekçi, Naif Baykın, Vedat Köstekçi, İsmail Aydın, Ülkü Ülgen, Yunus Demirtaş, Dilaver Çobankent, Kıyasettin Aygün, Sedat Süleymanoğlu, İhsan Çınar, Maksut Boztepe, Yunus Polat, Seyithan Köstekçi, Mehmet Şirin Biçer, Besim Köstekçi, Serhan Topaloğlu bulunurken aynı zamanda derneğin kurucu üyeleri olan; Onursal Başkan Cevdet Ülgen, Abdullah Aküzüm, Nezir Sürer, Abdullah Dokçu, Faruk Yılmaz yeni oluşturulan istişare kurulunda yer aldılar.

Kaynak:objektifçeşme

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: