10.5 C
Çeşme
Cumartesi, Aralık 9, 2023

Çeşme sınırları içinde çadır ve kamp yasaklandı

Bunları Okuyabilirsin

30 Haziran 2022 tarihinden geçerli olmak üzere, Kaymakamlığın talebi, Çeşme Belediyesi’nin encümen kararıyla Çeşme ilçe  sınırları içinde çadır kurmak, kamp yapmak, karavan ve benzeri geçici konaklama yeri kurulması yasaklandı. Bu kararla birlikte Çeşme’de kamuya açık anlarda  çadır ve karavan kullanılamayacak. Karara uymayanlar için cezai işlem uygulanacak.

Karar yazısında; ‘Başkanlıktan Encümen havaleli Çeşme Kaymakamlık 16.06.2022 tarih 4376 sayılı yazası üzerine yapılan inceleme sonunda, ilçemiz sınırları içindeki  plajlarda, kamu alanlarında, park ve bahçelerde ve kamp alanlarında çadır, karavan ve benzeri geçici konaklama yeri kurulmamasına ile ilgili olduğu anlaşılmaktadır diyerek,

Yapılan inceleme sonunda ‘ilçemiz sınırları içindeki plajlarda, kamu alanlarında, park ve

bahçelerde çadır, karavan ve benzeri geçici konaklama yer kurulmamasına, gerekli işlemlerin yapılması için evrakın Çeşme Kaymakamlık Makamı’na gönderilmesine oybirliği ile karar verildi’ dendi.

Çeşme’de kamp yada çadır kurmak isteyen, karavanıyla gelmek isteyenler ancak kendi özel mülkiyetlerinde, evinin bahçesinde, kamping alanında ya da izni alınan özel tapulu alanlarda yapılabilecek. Kamuya ait yerlerde kurulamayacak.

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d