13.4 C
Çeşme
Pazartesi, Aralık 11, 2023

Döktüğü gibi topladı..!

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme.Tv yazdı, Çeşme Belediyesi kaçak moloz döktüğü araziyi temizledi.

Çeşme Belediyesine ait kamyonlar moloz dökerken, Çeşme.Tv kameralarına böyle yakalanmıştı

Çeşme.Tv’nin ‘Başkan Bu Ne? başlığıyla gündeme getirdiği haber ses getirdi. Haberimiz sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Çeşme.Tv tarafından saniye saniye kaydedilen görüntüleri ve fotoğrafları delil kabul etti. Çeşme Belediyesi’ne ait logolu kamyonların kaçak moloz döktüğü o araziden molozları kaldırması için süre verdi. Ayrıca kaçak moloz dökmekten dolayı ceza keserek işlem yaptı. Çeşme Belediyesi kamyonları tarafından kaçak dökülen molozlar kaldırıldı. Aynı zamanda okul önü olan

deniz manzaralı o arazi, molozu döken Çeşme Belediyesi tarafından temizlendi. 

 

Çeşme.Tv’nin haberi sonrası harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi İnşaat Atıkları Şube Müdürlüğü ekipleri moloz döken Çeşme Belediyesine 30 gün süre vermiş ve cezai işlem uygulamıştı.

Çeşme Belediye Meclisi tarafında alınan kararla her yıl olduğu gibi bu yılda 15 Haziran – 15 Eylül 2022 tarihleri arası Çeşme sınırları içerisinde inşaat yapmak yasaklanmıştı.  Yasaklar sırasında imarsız ve boş halde duran, Çeşme Dalyan mevkiinde,  bulunan o arazide Çeşme Belediyesine ait iş makinaları ve kamyonlar çalışma başlatmıştı. Çevre sakinlerinin şikayetleri üzerine olay yerine gelen zabıta ekipleri çalışmanın planlı bir yol çalışması olduğu iddia etmiş, ancak çalışmaları durduramamışlardı.  Olayı haber yapan Çeşme.Tv ise Çeşme Belediyesi’nin özel arazide belediye imkanlarıyla çalışma yapmasının yanı sıra, çok daha büyük skandala imza attığını tespit etti. Moloz başta olmak üzere her türlü atığın, belirlenen yer dışına dökülmesini denetlemekle, gerekli hallerde ceza yazmakla görevli Çeşme Belediyesi’nin, kendi kamyonlarıyla, kendi çalışmasında çıkan molozu, nasıl gelişi güzel çevreye attığını görüntüledi.

Çeşme Beldiyesi bizzat belediye kamyonlarıyla taşıdığı molozu,  çok yakındaki boş bir hazine araziye döktü. Çeşme.Tv  O anları saniye saniye hem havadan, hem de karadan görüntüledi.  Bu görüntüleri ihbar kabul eden, İzmir Büyükşehir Belediyesi İnşaat Atıkları  Denetleme Birimi  çalışma başlattı.  Çalışma sonrası Çeşme Belediyesine moloz dökme alanı dışında bir alana moloz döktüğü için uyarı yazısı göndererek, döktüğü atıkları kaldırmak için 30 gün süre verdi. Ayrıca cezai işlem uyguladı.  Çeşme.Tv’nin yakın takibindeki konuda dün sevindirici bir gelişme yaşandı. Çeşme Belediyesi o molozları döktüğü gibi kaldırdı. Moloz dökülen alan temizlendi. Görevini yerine getirdiği için İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyoruz.

Şimdi Çeşme.Tv olarak, Çeşme Belediye Başkanı Sayın Ekrem Oran’a soruyoruz

Belediye olarak kendi koyduğu inşaat yasağına neden uymadın?

Moloz dökeni denetlemekle görevli belediye kendi çalışmalarında molozu gelişi güzel dökmeye devam edecek mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi İnşaat Atıkları Şubesi tarafından Çeşme Belediyesine ne kadar ceza kesildi?

Bu ceza Çeşme Belediyesi tarafından ödendiyse bu konuda kendinizi suçlu hissediyor muşunuz?

Yaz boyunca inşaat yasaklarına uymadan, sanki yasak değilmiş gibi çalışan firmalara  belirlediği bir tarife var  mı?

Varsa bu tarife ne kadar?

Bu tutarı iş makinası, yada kamyon? Bağışıyla ödeyebiliyor muyuz?

Kendiniz uymayacaksanız inşaat yapanların, ya da vatandaşların bu kurallara nasıl uymasını bekliyorsunuz?

Bu zamanında sizin,  en çok kızdığınızı, ‘keyfiyetçi, ötekileştirici, çıkarcı,’ olmakla suçladığınız yöneticileri hatırlatıyor mu?

Çeşme.Tv yazdı

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d