18.8 C
Çeşme
Cuma, Eylül 29, 2023

Çeşme’de 19 Mayıs kutlamaları’nda kriz çıktı

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme’de bugün yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı töreninde büyük kriz çıktı.

Çeşme 19 Mayıs Törenlerinde protokol krizi

Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunumu sonrası yaşanan kriz tören sonunda tavan yaptı.Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa göre saat 09.30’da başlaması gereken kortej yürüyüşü 09.20’de başlayınca Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ve CHP İlçe Örgütü buna tepki gösterdi.

Çeşme 19 Mayıs Törenlerinde protokol krizi

Yaşanan ikinci kriz ise Çeşme Aya Haralambos Kilisesi önünde meydana geldi. Öğrencilerden oluşan Kortej Bandosu’nun önüne Çeşme Belediye Bandosu geçirilmek istenince bu kez duruma AK Parti ve MHP’den tepki geldi. Ak Parti üyeleri, “Bu Bando neden burada? Bugün Gençlik Bayramı. O zaman belediye bandosu çocukların arkasından gelsin, gençler önde yürüsün” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran çıkan krizle ilgili olarak Kaymakam Ünal Çakıcı ve Çeşme Başsavcısı Burak Kocaoğlu işe görüştü

Yaşanan olaylar sonrası gerilim Çeşme Amfi Tiyatro’da düzenlenen törenlere de yansıdı.Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Meclis Üyeleri ve CHP Çeşme İlçe Örgütü protokol bölümünün dışında başka bir alanda töreni takip ederken, Çeşme Kaymakamı ve diğer protokol üyeleri töreni kendilerine ayrılan bölümden izlediler.

Tören sonunda ise Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Kaymakam Ünal Çakıcı ve Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Burak Kocaoğlu ile bir görüşme yaparak tepkilerini dile getirdi.

Çeşme Belediye Başkanı Oran, daha sonra gazetecilere bir açıklama yaparak, “Bugün yaşananlar halkın oyları ile seçilmiş bir belediye başkanı ve meclis üyelerini ‘Yok’ saymaktan başka bir şey değildir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bize gönderdiği programa göre saat 09.30’da başlaması gereken kortej yürüyüşünü biz olmadan 09.20’de başlatarak bizi yok sayamazsınız. Bunu hangi iradenin yaptığını çok iyi biliyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi

Öte yandan Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Yıldırım Aktugan’ın da İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker ile tartışması güne damga vuran olaydı.

Denizhan Güzel- Selma Artar’ın Haber ve fotografları gündemcesme internet sitesinden alınmıştır.

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: