22.1 C
Çeşme
Pazar, Ekim 1, 2023

YAZIyorum: Çeşme’de fenomen mevsimi

Bunları Okuyabilirsin

Bu yazım fenomenleri biraz kızdırabilir baştan söyliyeyim. Çeşme sezonu şimdilik sadece fenomenler için açıldı. Metrekareye düşen fenomen oranı, tatilci oranından fazla.

Eğlence mekanları, sosyal medya fenomenlerinin Çeşme’ye geliniz’, ‘Çeşme çok güzel’, ‘bakın nasıl eğleniyorum’ pozları ve renkli paylaşımları eşliğinde bir bir açılıyor.

Özellikle bu hafta sonu  plajları gezerken dikkatimi  servis elemanı ve  işletme müdürleri çekti. Turizm sektörü malum zor sektör. Mekanlardan içeri girebilmek için sosyal medya profili uygun görülüp, tüm görevleri tamamladıktan sonra, dünyanın parasını ödeme  mertebesine yükselen ve içeri girebilen müşteriler takıldı gözüme. Sanki her şey bir paylaşım için..

Ve para verip mekana giren müşterilerden daha çok, paylaşım başına  dolarla para kazanan  fenomenlere arka  fon yetiştirmek için helak olman servis elemanlarını şaşkınlıkla izledim. 

Kimsenin işi kolay değil gerçekten… 

Localar fenomenlere tahsis edilmiş.

Şimdi daha iyi anlıyorum Sosyal medya hesap kontrolüyle müşteri kabul eden plajları.

Pardon onlar plaj değil  ‘Beach Club’.  

Mekanlar için, iş tamamen duygusal.

Kaç takipçisi var?, Nereler gitmiş?, Nerelerde bulunmuş, paylaşımları kaç beğeni alıyor? Önemli şeyler bunlar.

Sözde bu kontrolüde içerde bir huzursuzluk çıkmasın diye yapıldığı iddia ediliyorlar ama işin aslı dediğim gibi tamamen duygusal. 

Ancak dozunu kaçırınca, kaçan sadece o olmuyor işte.

Çeşme’de ki boş olan beachleri, otelleri, restoranları tek sebebi ekonomideki olusuzluklarla anlatılabilir mi?

Kendimi de dahil ederek soruyorum bizim hiç mi hatamız, eksiğimiz yok. Toz pembe yapılan açıklamalar, her yıl bir önceki yıl kırıldığını idda ettiğimiz rekoru bir daha kırmaktan yorulmamış gibi.. kendi kendimizi kandırmıyor muyuz? Sizce..

‘BAŞKASI ANLATSA İNANMAZDIM’

Geçtiğimiz hafta Çeşme Marina Yat Club’da ‘Sezona Merhaba’ partisinde karşılaştığımız Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Sayın Yakup Demir’le ayak üstü sohbet ederken  geçtiğimiz sene,  otellerinde konaklayan bir aile, Çeşme’nin ünlü bir Beach Club’ına  rezervasyon yaptırdıklarını ancak ingiliz ailenin  mekan girişinde instagram sorgulamasından geçemedikleri için içeri alınmadığını ve   bir Turizmci olarak bu durumdan utandığını  söyledi. 

Beach Clublara giremeyen vatandaşlar içinse, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran tarafından açılan ÇEŞTUR firması tarafından işletilen plajları öneriyorum Beach’lere girmek için uygun olmadıkları yüzlerine hunharca söylenen ve mekan kapısından döndürülen yurdum insanını mutlu eder mi?

Bilinmez!

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: