21.8 C
Çeşme
Perşembe, Eylül 28, 2023

Çeşme’de gururlandıran tören

Bunları Okuyabilirsin

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü, Çeşme’de gerçekleştirilen resmi törenle kutlandı.

Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı törende Atatürk Anıtına çelenk bıraktı

Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda tören gerçekleştirildi.  Resmî törene; Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Burak Kocaoğlu, Çeşme Emniyet Müdürü Tolga Özel ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran törende Atatürk Anıtına çelenk bıraktı

Çelenklerin Atatürk Anıtına sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından. Sahil Güvenlik Gv. Asb. Çvş. Emre Kaman tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Sahil Güvenlik Gv. Asb. Çvş. Emre Kaman tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirildi

Kaman konuşmasında; “ Çanakkale Zaferi’yle, Dünya literatüründe bir dönüm noktası yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, Kurtuluş Savaşı’nın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde  kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur. “ dedi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin sona ermesinin ardından, Sahil Güvenlik Komutanılığı ve Çeşmeli Denizciler denizde  bir gösteri yaptı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Çeşme’de denizde ve karada gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Gündem Çeşme/ SelmaArtar

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: