20.8 C
Çeşme
Salı, Ekim 3, 2023

Çeşme’de kiralık ev fiyatlarını yüksek bulan öğretmenden, el yapımı çözüm

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme Tv  ÖZEL: Çeşme’nin bu kez ne deniz, ne kumu, yüksek fiyatları bir  öğretmeni karavan sahibi yaptı. Çeşme’de bir İngilizce öğretmeni kira fiyatlarını yüksek bulunca, kendi yaptığı karavanda yaşamaya başladı.  Çeşme Belediyesi Meclisi tarafından yaz aylarında alınan  kamp, karavan yasakları  tekrar gündeme geldi. 

Uzun süredir Çeşme Ulusoy Denizcilik Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan, İngilizce Öğretmeni, istediği fiyata Çeşme’de kiralık ev bulamayınca kendince bir çözüm geliştirdi ve kendi imkanlarıyla yaptığı karavanda yaşamaya başladı.

Okulunun yakınına park ettiği karavanında yaşayan İngilizce öğretmeni karavanını kendisi tasarladı ve yaptı.

Çeşme’deki en küçük evin kirası bile 6 bin ile 8 bin lira arasında bir fiyat aralığında olduğu için ve Çeşme’deki çoğu ev sahibinin yıllık değil de sezonluk kiralık vermek istemesinden dolayı ev bulamayınca kendince bir çözüm yolu arayışına girdi.

Bu süre zarfında karavanda yaşamla ilgili araştırmalar yapmaya başladı, YouTube kanalındaki videoları izleyerek kendisine içinde elektriğide bulunan bir karavan yaptı. Güneş enerjisini, elektrik enerjisine dönüştürerek, karavanını aydınlatıp bilgisayarını kullanabiliyor, yemeğini, çayını yapabiliyor.

Kışın karavanda yaşamamın zor olduğunu söyleyen İngilizce öğretmeni, güvenlik anlamında bir sıkıntı yaşamadığını söylerken, çamaşırlarını dışarda yıkatıyor. Tatillerde memleketine karavanı ile gidip geliyor.

ÇEŞME BELDİYE ENCÜMEN KARARI YENİDEN GÜNDEME GELDİ

Çeşme Belediyesi Encümen Kararı yeniden gündeme geldi. Encümen tarafından 30 Haziran 2022 tarihinde alınan kararın özet bölümünde ”İlçemiz sınırları içindeki kamusal alanlarda, park ve bahçelerde çadır, karavan ve benzeri geçici konaklama yeri kurulmamasına” dendi.

Şimdi bu karara göre belediyenin ne yapacağı, nasıl bir çözüm üreteceği merakla bekleniyor.

#cesme #karavan #ogretmen #karavan #çeşmetv #cesmetvozel

Twitter                   : https://twitter.com/cesmetv1

İnstagram             : https://www.instagram.com/cesme.tv/

Facebook              : https://www.facebook.com/cesme.tv

Tik&Tok                 :https://www.tiktok.com/@cesmetv

WhatsApp İhbar   : 0532 300 52 43

email.                     : info@cesme.tv

Web.                       : http://www.cesme.tv

www.cesme.tv

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin Haberiniz Olsun..!

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: