22.1 C
Çeşme
Pazar, Ekim 1, 2023

Çeşme’de velilerin okul isyanı!

Bunları Okuyabilirsin

İzmir depreminde hasar gören okulların yıkım kararından sonra öğrencilerin ikili eğitime geçecek olması velilerin tepkisine neden oldu.

Gündem Çeşme internet Sitesi’nden Selma Artan’ın haberi göre;

Çeşme’de okulların açılmasına bir hafta kala, İzmir depreminde zarar gördüğü için yıkılan 16 Eylül İlkokulu öğrencilerinin ve yıkılacak olan Namık Kemal İlkokulu öğrencilerinin Sıdıka Kelamı Ertan Ortaokuluna ve Mehmet Akpınar İlkokuluna gönderilmesiyle yetkililer tarafından ikili eğitime geçileceği açıklandı.

İkili eğitime geçilecek okullarda ders saatinin sabah saat 07.00’da başlayacak olması ve kalıcı yaz saati uygulamasının da devam etmesi sebebiyle, çocukların okula kışın çok erken saatte ve karanlıkta gidecek olmasından dolayı velilerden tepki yağdı.

Veliler, bir an önce bu uygulamadan vazgeçilmesi ve yetkililer tarafından farklı çözümler sunulması gerektiğini dile getirirken, ayrıca bu okullarda görev alacak öğretmenlerin de sınıf, oda ve kullanacakları donanım konusunda bir yoğunluk yaşanacağını söylediler.

Veliler ayrıca çözüm konusunda bu yıl için ve geçici olarak ilçe halk eğitim merkezi binasının ilkokul öğrencileri için tahsis edilebileceğini belirtmişlerdir.

Bu uygulama bu şekilde devam ederse 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında Çeşme’de öğretmenleri, öğrencileri ve velileri sıkıntı günler bekliyor. GündemÇeşme /Selma Artar’ın haberi

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: