20.6 C
Çeşme
Cumartesi, Haziran 10, 2023

Festivalde ‘kaçak’ var..!

Bunları Okuyabilirsin

Çeşmeli isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaşın çekip, Çeşme.Tv ile paylaştığı görüntülerle, belediyenin sözde ücretsiz düzenlediği konserlerde kaçak elektrik kullanıldığı iddia edildi.

Çeşme.Tv’nin “kaçak moloz” haberi ses getirmiş, yerel ve ulusal gazetelerde yankı uyandırmıştı. Haber sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi inceleme başlatıp, Çeşme Belediyesi’ne 10 bin TL ceza kesmiş ve molozları döktüğü yerden kaldırması için uyarıda bulunmuştu. Çeşme Belediyesi’de o atıkları döktüğü gibi kaldırmak zorunda kalmıştı.

Çeşme.Tv ihbar hattına gelen bir video ise bu kadarına pes dedirttirecek bir başka kaçak olayını gündeme getirdi. ‘Kaçak’ plaj, ‘Kaçak’ atık dökümü, ‘Kaçak’ rezidans, ‘Kaçak’ otelden sonra Çeşme Belediyesi organizasyonlarında, elektriği de kaçak kullandığı iddia edildi.

Vatandaşın iddiaları göre; “Daha önce Çeşme Belediyesi konserlerde kurulan sahnenin elektriğini çevredeki esnaftan habersiz saatlerine bağladığı kaçak kablo ile alınıyordu. Bu olay bir esnafın gelen yüksek faturaya itirazı sonucunda ortaya çıkmıştı. İzmir’den gelen kontrol ekipleri, Belediye himayesindeki konser için, sahneye yakın yerdeki esnafın elektrik saatine, hat çekip, kaçak elektrik aldığını belirlemişti. Şikayet üzerine incelemede bulunan ekipler rapor tutup, esnafın borcunu silmişti.”

“Kaçak elektrik kullanımına hız kesmeden devam eden Çeşme Belediyesi şikayetler üzerine çözümü bu kez de ana hatta kaçak kablo bağlamakta buldu. Video görüntüleriyle kayıt altına alınan ve elektrik firmasına defalarca şikayet ettik. Çeşme Belediyesi’nin tüm etkinliklerinde, Çeşmelilerin elektriğini, kaçak olarak kullanılıyor”.

Olay video ise bir vatandaşın 12. Alaçatı Ot Festivalinde gerçekleşen konser öncesi , cep telefonuyla kabloları takip ederek, kaçak elektriği tespit etmesiyle ortaya çıktı.

Görüntülerde Çeşme Belediyesine ait ÇEŞTUR şirketinin Alaçatı Meydanı’nda bulunan kafesi, Emniyet noktası ve Tarım Kooperatifi’nin elektriklerinin bağlı olduğu panodan, konser için kaçak olarak hat çekildiği görülüyor. Görüntüleri instagram sayfamızda izleyebilirsiniz.

NEDEN JENARATÖR KULLANILMIYOR?

Alaçatı Meydanı’nda yeralan konser alanında, Çeşme Belediyesi’ne ait ÇEŞTUR işletmesi bulunuyor. Vatandaşlar belediyenin bütçesinden karşılanan konserlerde, başkanın kendi siyasi şovunu yaptığı görüşünde hem fikir. Ayrıca bu konserlerin elektriğinin neden kaçak olarak kullanılıp, Çeşme halkına ödetmek yerine, belediyenin şirketi ÇEŞTUR kafeden almadığını yada organizasyonlarda jenarator kullanılmadığını ise merak ediyor.

Çeşme Belediyesi organizasyonları için Alaçatı Meydanı’nda bulunan elektirik panosunda kaçak olarak alınıyor

Haberin videosunu izlemek için @cesme.tv instagram hesabımızı takip edebilirsiniz

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: