23.8 C
Çeşme
Perşembe, Eylül 21, 2023

İlk Kruvaziyer Çeşme Ulusoy Limanı’na yanaştı

Bunları Okuyabilirsin

İtalya’nın Trieste limanında yola çıkan, Yunanistan Santorini ve Türkiye’nin Bodrum limanlarında durakladıktan sonra rotasına bu yıl ilk kez Çeşme Ulusoy Limanı’nı ekleyen Kruvaziyer yolcu gemisi Atania bugün sabah saatlerinde Çeşme’ye giriş yaptı.

Pandemi nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından ilk kruvaziyer gemi Çeşme’ye geldi. “Artania” adlı kruvaziyer, Çeşme Ulusoy Limanı’nda Çeşme Belediye Bandosu ve zeybek gösterisiyle karşılandı.

Dev yolcu gemisinin Sabah saatlerinde Çeşme’ye girişi Çeşme.Tv dronu tarafından görüntülendi

Dev yolcu gemisinin Sabah saatlerinde Çeşme’ye girişi Çeşme.Tv dronu tarafından görüntülendi

Çeşme Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlar ve şarkılarla limana yanaşan gemiyi, Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve eşi Nuriş Oran, Ulusoy Denizyolları İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Mesut Cesur, Ulusoy Çeşme Liman Müdürü Celal Ulaş, Çeşme Liman Başkanı Eray Aykanat, Maskot A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Subay karşıladı.

İtalya’nın Trieste limanından yola çıkan, Yunanistan’ın Santorini Adası’ndan sonra Bodrum’a uğrayan, bin 200 yolcu kapasiteli  “Artania” adlı kruvaziyer, bu sabah Çeşme Ulusoy Limanı’na demirledi. 527 yolcu ve 449 mürettebatın bulunduğu kruvaziyerin limana yanaşması sırasında Ulusoy Limanı’na ait romörkör su sıkarak gösteri yaptı.

Başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum”

2 Kasım 2019 yılından bu yana ilk kruvaziyer geminin Çeşme’ye geldiğini açıklayan Ulusoy Genel Müdürü Mesut Cesur da, “Pandemi nedeniyle 2,5 senelik bir ara verdi trafiğe. Bu sene başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. 77 sefer, yaklaşık 60 bin yolcu bekliyoruz. Bu yolcuların getirilmesi başka bir şey, buradan memnun ayrılmaları çok önemli. Çeşmeliler ’in, esnafımızın kendileriyle olan ilişkileri, buradan memnun ayrılmaları, yolcu turizmini katlayarak büyütecek. Zor bir görev bu aslında hem Çeşme’nin hem İzmir gibi uluslararası literatüre geçmiş destinasyonların yanında buraya bunları getirebilmek güzel bir şey. Umarım buradan da güzel ayrılırlar. Belediye Başkanımız da çok güzel şeyler yapmış, meydan düzenlemesini çok beğendim. İnşallah başarılı bir sezon geçiririz, Çeşme’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye kaydetti

“77 gemilik bir anlaşmamız var ama bu sayı daha da artabilir”

Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, 15 Aralık tarihine kadar 77 kruvaziyer geminin Çeşme’ye geleceğini açıklayarak, “Çeşme dünyanın gözdesi bir yer. Bugün kruvaziyer gemilerinden ilki bağlandı. Bu yıl içerisinde 77 gemilik bir anlaşmamız var ama bu sayı daha da artabilir. Şu anda 500 civarında Alman misafirimizi ağırlayacağız. Bu işin gizli mimarı sağ olsunlar Ulusoy Liman işletmesinin Mesut Cesur. Onlar bütün dünyada fuarları gezdiler ve sonunda Çeşme’ye bu güzelliği kattılar. Çeşme’ye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Çeşme esnafımıza, yarımada esnafımıza bereket getirecek”

Pandemi sürecinin kruvaziyer seferlerinin yeniden başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Artania yolcu gemimiz az önce Çeşme Limanı’mıza giriş yaptı. Bugün bine yakın misafirimizi Çeşme Limanı’nda 2,5 yıl sonra ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Buraya onları karşılamaya geldik. İnşallah bu yolcu gemilerinin devamı gelecek. Çeşme esnafımıza, yarımada esnafımıza bereket getirecek” diye belirtti.

Karşılamaya Belediye Bandosu Geldi
Dev yolcu gemisinin Sabah saatlerinde Çeşme’ye giriş yaptı
Dev yolcu gemisinin Sabah saatlerinde Çeşme’ye giriş yaptı
Dev yolcu gemisinin Sabah saatlerinde Çeşme’ye giriş yaptı
- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: