21.8 C
Çeşme
Perşembe, Eylül 28, 2023

İYİ Parti Çeşme’de yeni dönem

Bunları Okuyabilirsin

İYİ Parti Çeşme İlçe Teşkilatı 3. Olağan Kongresi’nde Volkan Evci yeniden İlçe Başkanı seçilerek, güven tazeledi

İyi Parti Çeşme İlçe Başkanı Volkan Evci

İYİ Parti Çeşme İlçe Teşkilatı 3. Olağan Kongresi, 6 Kasımn Pazar günü, Çakabey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar konuk olarak katıldılar. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede, Divan Başkanlığı’na Ahmet Tamer, katip üyeliklere de Arzu Yıldırım, Filiz Tezcan ve Ömer Akkaya seçildiler. 

Kongreye bir yazılı mesaj gönderen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı ayakta alkışlandı. İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Aytun Çıray ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da kongreye birer mesaj göndererek, başarı dilediler. 

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran

“Millet İttifakı’mız, Türkiye’nin seçimini kazanacak ve adayı Cumhurbaşkanımız olacak”

Kongreye konuk olarak katılan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, kısa bir konuşma yaparak, “Millet İttifakı’nın seçilmiş Belediye Başkanı olarak, kongrenizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Genel Başkanlarımızın çok büyük özveri göstererek kurdukları Millet İttifakı’mızın yerel seçimlerde aldığı sonuç ortada. Şimdi önümüzde bir genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yok. Önümüzde Türkiye’nin seçimi var. Altılı masamız, Millet İttifakı’mız, Türkiye’nin seçimini kazanacak ve adayı Cumhurbaşkanımız olacak. Bizler de, Millet İttifakı’nın tüm üyeleri, genel başkanından sade üyesine kadar, altılı masanın adayı Cumhurbaşkanı olsun diye, seçim mahalline girdiğimiz şu günlerden, sandık kapanıp, sonuç açıklanıncaya kadar, sandıklarımıza sahip çıkarak, seçime sahip çıkarak, hep beraber çalışacağız. Mücadeleniz kutlu, başarınız daim olsun” diye konuştu. 

“19 Haziran sabahı, Türkiye’nin üzerine doğan o güneşi görmek istiyorsak, uyku bize haram olsun”

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar

İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar da kongrede yaptığı konuşmada, “Bu kongrede seçilecek başkan ve yönetim kuruluna çok büyük görev düşüyor. Genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra, 2024 yılında yerel seçimleri yaşayacağız. Dolayısıyla bu yönetim kurulları, tecrübeleri ile beraber, her zorluğu göğüsleyecek inanç ve kararlılıkta olacağına inancım sonsuz. 29 Ocak 2023’te seçilecek olan yeni İl Başkanı’na da buradan başarılar diliyorum. Önümüzdeki yıl, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı. İkinci 100 yıla giriyoruz. Bugün itibariyle 20 yıl 23 gündür ülkeyi yönetenlerde bir arıza var. O da Cumhuriyet ile düşmanlığı. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Gazi Paşamızın emaneti olan Cumhuriyet, 100’üncü yılına girerken, 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin Parlamentodaki en yüksek temsilcisi olan Grup Başkanvekili’nin ifadelerini gördünüz. Bu seçimlerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Sandıkları yüksek derecede koruma altına alacak olan Millet İttifakı’nın kadrolarıdır. İnanıyorum ki, o gün geldiğinde, milet, ferasetiyle, ahlakıyla, adalet duygusuyla, vicdanıyla oy verecek ve bugünkü iktidar çekip gidecek. Seçime 223 gün kaldı. Sabredeceğiz. Sabrederken de çok çalışacağız. Mahalle mahalle, köy köy, ilçe ilçe, il il çalışacağız. 19 Haziran sabahı, Türkiye’nin üzerine doğan o güneşi görmek istiyorsak, uyku bize haram olsun” şeklinde konuştu.

“Biz seçime hazırız”

İYİ Parti Çeşme İlçe Teşkilatı kurulduğundan bu yana İlçe Başkanlığı görevini yürüten Volkan Evci de kısa bir konuşma yaparak, “Biz seçime hazırız. Kongre bitiminden sonra Çeşme’de seçim çalışmalarını başlatıyoruz. Liderimiz, Genel Başkanımız yola çıkalı 5 yıl oldu. 5 yıldır hep birlikte çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki seçimde İl Başkanımız Hüsmen Kırkpınar’ı Ankara’ya göndereceğiz” dedi.

Volkan Evci yeniden seçildi

Vulkan Evci ve Nurten Gezgin’in İlçe Başkanı adayı olarak katıldığı seçimlerde, 109 üye oy kullanırken, Volkan Evci 93 oy, Nurten Gezgin ise 16 oy aldı. 3. Olağan Kongre’de, Volkan Evci yeniden İlçe Başkanı seçilerek güven tazelerken, Yönetim Kurulu asil üyeliklerine, Nadide Emre, Aynur İmrak, Vesile Erdem, Deniz Karaman, Sevgi Ertik, Neşe Yılmaz, Namık Öztürk, Mehmet Durak, Ahmet Nazlı, Ali Gök, Necati Ener Kızılray, Ali Kıran, Dinçer Gürler, Ali Coşkun, Mustafa Rauf Sancaktar, Gürsel Birkuş, Hakan Ayhan, Ozan Atilla, Ömer Akkaya ve Erkan Atmaca seçildiler. İl Delegesi asil üyeliklerine de, Volkan Evci, Nadide Emre, Aynur İmrak, Namık Öztürk, Ahmet Nazlı ve Mehmet Durak seçildi.

Haber cesmeninsesi internet sitesinden alınmıştır

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: