26.8 C
Çeşme
Perşembe, Eylül 21, 2023

Kafamda deli sorular

Bunları Okuyabilirsin

Bu defa son diyorum, yazmayacağım diyorum, gören görmüştür, görmeyende görmek istemiyordur diye düşünüyorum ama olmuyor. Çocukluğumdan beri hiç beceremedim zaten adamına göre muameleyi. Bu yaştan sonra da beceremeyeceğim. Bu da benim kusurum olsun. Kabul ediyorum.

Çeşme Ilıca bölgesinde, eski Sheraton Oteli yerine hileliolarak yapıldığı iddia edilen Swissotel Residences Çeşme kanuna uygun mu?

İlçenin en gözde, en can alıcı yerlerine dikilen hileli rezidans projelerini görmezden geldiği, 2021 Sayıştay Raporlarıyla da tescillenen Çeşme Belediyesi bu ihaneti Çeşme’ye neden yaptığını umarım bir gün kıvırmadan açıklayabilir.

www.cesme.tv 2021 yılı Sayıştay Raporunu olduğugibi kelimesine dokunmadan yayınladı. Öyle çok özel bir bilgi değil. Her isteyen Sayıştay’ın sayfasına girip indirebilir. Kamuya açık yani. Raporda başka bir çok konu yer alıyor.

Örneğin Alaçatı Port Projesi ile ilgili usulsüzlükler, Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın Çeşme Belediye Başkanı olarak yönetimin başında olması gerekirken kendisinin çıkıp, bir başkası tarafından yönetildiği iddia edilen proje var ya!! Ya da Belediye şirketlerinde Sayıştay tarafından eksik, hatalı, uygun olmadığı tespit edilen konular Neyse raporun tamamını merak eden okumak isteyen www.cesme.tv’yi ziyaret edebilir.

Gazeteci mi?

İzmir’deki Belediyeleri kafa kola alan gazeteciler, benim ilginç bulduğum diğer bir konu..

Rapor Sayıştay tarafından yayınlandığı tarihlerde, Çeşme’de bir 5 yıldızlı otelde İzmirli hangi gazeteciler Çeşme Belediyesi tarafından ağırlandı. Bu tesadüf olabilir mi? Hangi gazetelerin birinci sayfaları son dakika Başkan Ekrem Oran’ın bülten haberleriyle değiştirdi?Bu değişiklik ne karşılığında yapıldı?

Sayıştay Raporunun haber yapılmaması karşılığında belediye başkanından reklam adı altında alınan para karşılığı olabilir mi? Bu iddiaların odağında hangi gazeteciler var?

Hangi internet siteleri, İzmir’de yerel yönetimleri köşeye sıkıştırıp, haber yapmak yerine, kalemini satıp şantajla para istiyor?

‘Başkan senin hakkında bu yazılacak bak bize şu kadar ver engelleyelim’ yada biz o gazeteciyi, o internet sitesini hallederiz’ diyen basın kartı sahibi hangi gazeteci? Bunu kısa süre sonra hep birlikte öğreneceğiz.

Sorulmayan sorular

Cevap gelmesede tarihe bir not olsun, bir kayıt olsun.İzninizle merak ettiğim bazı sorular var. Çeşme Belediye Başkanı Sayın Ekrem Oran’a sormak istiyorum. Çeşme.Tv olarak sorulan bunca soruya cevap vermemek,verememek, sessizliğini korumak kapalı devre toplantılarda Çeşme.Tv’yi ocu bucu olmakla suçlamak, korkudan toplantılara girmemi engellemekte bir cevaptır Ekocum..

Çeşme’de kanuna uygun olmadığı mahkeme tarafından kesinleşen inşaatlar neden yıkılmıyor? Yoksa bilinçli olarak yıkılamıyor mu?

Çeşme Ilıca bölgesinde, eski Sheraton Oteli yerine hileli olarak yapıldığı iddia edilen Swissotel Residences Çeşme kanuna uydurulmaya mı? çalışılıyor.

Çeşme Ilıca bölgesinde, eski Sheraton Oteli yerine hileliolarak yapıldığı iddia edilen Swissotel Residences Çeşme kanuna uygun mu?

Yine Ilıca’da bulunan 7800 Otel, turizm ruhsatıyla yapılmış oteldi, ancak şuan rezidans olarak kullanıldığı iddia ediliyor? Bu iddialar doğru mu?Bu iddialar bir tek benim mi kulağıma geliyor? Yoksa Çeşme Belediye’de biliyor ve susuyor mu?

Susuyorsa neden?

Çeşme Hastane kavşağında yapımı devam eden Ci Group İnn Boyalık hileli rezidans projesi midir?

Çeşme Hastane Kavşağında yapımı devam eden Ci Group a ait Inn Boyalık Projesi turizm arazisine yapılan hileli bir rezidans projesi midir? Cevabınız evetse, Turizm arazisine hileli rezidans yapılabilir mi? Her gün belediye binasına işe giderken hiç mi burada ne yapıyorlar demiyorsunuz? Bu projenin kaçaklarının naylon torbayla kapatılması sizi rahatsız etmiyor mu?

Çeşme’de hileli rezidans projesi yapan bir firmanın, sizin başkanı olduğunuz Çeşme Belediyesi organizasyonlarına sponsor olduğu doğru mu?

2022 Alaçatı Ot Festivali Ana sponsoru hileli rezidans yaptığı iddia edilen hangi inşaat firması? Bu iddialar doğruysa Çeşme’yi ham yaptırmış olmuyor musumuz?

Çeşme’de hileli rezidans projesi yapan bir firmanın, sizin başkanı olduğunuz Çeşme Belediyesi organizasyonlarına sponsor olduğu doğru mu?

Çeşme Ayasaranda bölgesi’nde hileli rezidans projeleri önüne denize moloz dökülerek yapılan kaçak plaj ile ilgili bu güne kadar işlem yapıldı mı? Hangi işlemler yapıldı?

Çeşme Ayasaranda bölgesi’nde hileli rezidans projeleri önüne denize moloz dökülerek yapılan kaçak plaj ile ilgili bu güne kadar işlem yapıldı mı? Hangi işlemler yapıldı?

Çeşme’de inşaat firmalarının sponsorluk adı altında alınan paralarla, kaçaklarına göz yumduğunuz, işini kolaylaştırdığınız iddiaları doğru mu?

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: