18.8 C
Çeşme
Cuma, Eylül 29, 2023

Mesaj alındı mı Başkanım?

Bunları Okuyabilirsin

YazıYORUM: Efendim fiziki olarak bir mesaj var mı? diye sorarsanız var diyemem, ancak Çeşme Belediyesi eski Başkanlarından Nuri Ertan beyefendi ile şimdi başkan Ekrem Oran Beyefendi arasında ki gerginlik hepimizin malumu. 

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Belediyesi eski Başkanı Nuri Ertan

Ama iki tarafında bir gün arayla, bir birlerine basın üzerinden mesaj vermesi benim dikkatimden kaçmadı. Bu gerginlik nereden çıktı. Seçim dönemi öncesi eller öpülür, hayır duaları alınır, bir araya gelip ‘’her şey Çeşme için’’  fotoğrafları paylaşılırken, sonra ne oldu da bir anda rüzgar tersine esip, basın üzerinden, örtülü mesajlar gönderilmeye başlandı ve bu durum adeta güç gösterisine döndü?

O kısmıyla ilgili de iddialar vahim, artık o konu bir başka yazı konusu olsun. Bugün dikkatimi çeken başkanların birbirleriyle konuşmak yerine, medya üzerinden mesaj göndermesi.

Geçtiğimiz gün Sayın Nuri Ertan beyefendi Objektif Çeşme Haber internet sitesine yazılı bir metin gönderip, Çeşme’de gördüğü kendince eksikleri tespit etmiş, uyarılarda bulunmuş. Basın üzerinden gerçekleşen bu uyarılarda ayrıca Meclis üyelerine isterseniz başkanınızı alıp yanıma gelin , benim tespitlerimi birlikte inceleyelim, isterseniz de dikkate alıp, gelmeyin demişti.

Tecrübeli siyasetçi, 9 maddede sıraladığı mesajında, Çeşme’de belediyenin tasarrufundaki işlerle ilgili yönetimsel anlamda gördüğü hataları tüm Belediye Meclis üyeleriyle ve Belediye Başkanıyla paylaşmıştı.

Çağrısı karşılık bulur mu? Bilinmez. Bana sorarsanız bu ego savaşları içinde pek ihtimal vermiyorum.

‘’Şimdi durduk yere nereden çıktı bu’’ diye düşündüm. Benim ki meslek hastalığı uymayın siz bana. Yoksa 2 veya 3 yıl önce yapılan itfaiyenin yerinin yanlış olduğu tabi ki şimdi fark edilmiş olabilir. Bunda ne var ki? Yada Ayaseranda mevkiinde hileli olarak yapılan rezidans inşaatları ve geçtiğimiz yıl molozla doldurulup yapılan plajlar şimdi fark edilmiş dahası belediyeden habersizce yapılmış da olabilir.

Buraya kadar her şey çok normal.  İnsan içinden; ‘’Bir ilçenin geçmiş dönemlerdeki belediye başkanı, kendisinden 3 dönem sonraki başkana ilçeyle ilgili gördüğü hataları paylaşıyor.

Ne güzel diyor ‘’Çok ince bir davranış’’ diyor..

‘’Hem de bir telefon kadar yakınken, bunu bir basın bülteniyle medya üzerinden paylaşıyor” bir mesaj vermek ister gibi..

‘’Ne var bunda diyorsunuz’’

Sıkı durun tamda bu açıklamanın iki gün sonrası

Çeşme Belediyesi tarafından şöyle haber servis ediliyor

‘’Atıl durumdaki Çeşme Gümrük Binası ilçeye kazandırılıyor’’

Bina kimindi? Eski Belediye Başkanı Nuri Ertan’ın olabilir mi? Hani şu sahildeki Ertan Oteli yanında bulunan, belediyenin uzun süre mahkemelik olduğu, binadan bahsediyorum.

Hani önceki dönem belediye başkanı Muhittin Dalgıç tarafından kamulaştırıldığı için yer yerinden oynayan bina

Aslında tüm projesi Sayın Muhittin Dalgıç dönemine ait olmasına rağmen, Sayın Oran’ın 4 büfe koyup kendine mal ettiği meydan düzenlemesi yok mu? Tam orda bulunan bina işte..

Üstelik Çeşme Belediyesi imzasıyla basın bülteni olarak paylaşılan haber görünümlü, olup haber değeri olmayan yazıdan bahsediyorum.

Bundan önce defalarda çeşitli mecralarda haber olmuş üstelik planları dahil kendi dönemine ait olmamasına rağmen, gururla ben yaptım oldu denilerek paylaşılan sahil düzenlemesi ve restorasyon çalışmasının haberinin yeni gibi servis edilmesinden bahsediyorum.

Tam da Çeşme Belediyesi eski başkanı Nuri Ertan beyefendinin, Meclis üyeleri ve Çeşme Belediye Başkanı Sayın Ekrem Oran beyefendiye mesaj niteliğindeki yaptığı o açıklama sonrası.

Çeşme Belediyesi’nin de bu haberi tam da bugün servis etmesi ‘mesaj alındı, Sen oradan gelirsen bizde buradan yürürüz” demek mi oluyor acaba..

Sanırım bu konuda yine, bir tek ben böyle düşünüyorumdur kesin 🙂

Ertan ailesine aitken Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç tarafından sahil projesi kapsamında kamulaştırılan o bina

ObjektifÇeşme internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yer alan haber 03 Ocak 2023

http://objektifcesme.com/cesme-nin-efsane-belediye-baskani-nuri-ertan-dan-cesme-yle-ilgili-tespitler/1360/?fbclid=IwAR2RKClZ0LXr3RK8Cx8ed3EeIoC-f-esQH65wWuU_uktD4Pd-mYxsWIIhMM23

Çeşme Belediyesi tarafından 05 Ocak 2023 servis edilen basın bülteni metni

Atıl durumdaki Çeşme Gümrük Binası ilçeye kazandırılıyor

 Başkan Oran; “Çeşme Kent Müzemizin restorasyonu tamamlandı, yakında hizmete açacağız”

 Çeşme’nin tarihi değerlerine sahip çıkan Başkan Oran, yıllardır atıl durumda bulunan Gümrük Binasını restore ettirdi, Çeşme Kent Müzesi olarak yakında Çeşmeliler’in hizmetine açacak.

Hız kesmeden çalışmalarına devam eden Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda yıllardır atıl durumda bulunan, Gümrük Binası olarak kullanılan tarihi binayı dokusunu bozmadan aslına uygun bir şekilde yeniden hayata geçirdi.

Restore çalışmaları tamamlandı

Çeşme Kent Müzesi’nin restorasyonun tamamlandığını ve kısa sürede kullanıma açılacağını belirten Oran, “Çeşme sadece denizi, kumu, güneşi ve rüzgarı ile değil, tarihi dokusu ile de eşsiz bir kentimiz. Biz de Çeşme’nin tarihi değerlerine sahip çıkıp, yeniden ayağa kalkması hiç durmadan çalışıyoruz. Meydanımızı yenileyerek Avrupa standartlarına çıkardık ve kentimizin çehresi değişti. Çeşme Kent Müzemizi de ilçemize kazandırıyor.

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: