22.8 C
Çeşme
Salı, Ekim 3, 2023

Seferler başlıyor, İki yaka buluşuyor!

Bunları Okuyabilirsin

Koronavirüs pandemisi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Çeşme-Sakız Adası yolcu taşımacılığı seferleri 1 Nisan itibari ile başlıyor.

Çeşme merkezli faaliyet gösteren Ertürk Lines Yönetim Kurulu Başkanı Nezihe Ertürk, seferler için son hazırlıklarını tamamlamak üzere olduklarını belirterek, “ Uzun bir aradan sonra Çeşme ile Sakız Adası (Yunanistan)) arasında duran seferlerimize yeniden başlıyoruz. Seyahat etmek isteyen yolcularımızdan istenen en az iki kez yapılmış aşı sertifikası veya 72 saat önceden alınmış negatif PCR test belgesi. Sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmek isteyen yolcularımız bu hususlara dikkat etmeli” açıklamasında bulundu.

Ertürk Lines Yönetim Kurulu Başkanı
Nezihe Ertürk, seferler için son hazırlıklarını

TURYOL DEVAM EDİYOR

Öte yandan Çeşme-Sakız hattında çalışan bir diğer şirket TURYOL, pandemi sürecinde devam ettirdiği ticari yük taşımacılığının yanında yolcu taşımacılığını yasağın kalkmasından itibaren devam ettiriyor.

YUNAN ŞİRKET 23 MART’TA START VERİYOR

Yunanistan’ın Sakız Adası merkezli Sun Rice Lines şirketi ise Çeşme seferlerine 23 Mart tarihinde başlayacak. Şirketin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, gümrük işlemlerinin detaylı bir şekilde yakında açıklanacağı belirtili.

SEFERİHİSAR-KARLOVASSİ 23 NİSAN’DA

Covid-19 salgını nedeniyle iki yıl ara verilmesinin ardından Sığacık’ın yat limanı Teos Marina’dan Yunan adası Samos’un Karlovassi Limanı’na ilk feribot seferi, 23 Nisan’da gerçekleşecek.

Türkiye ile Yunanistan adaları arasındaki feribot seferleri, 2 yıl aradan sonra yeniden başlıyor. Teos Marina’dan Yunan adası Samos’un Karlovassi Limanı’na ilk sefer, 23 Nisan’da olacak. Yaklaşık 1 saat 55 dakikalık keyifli bir feribot yolculuğu ile sabah Samos Adası Karlovasi Limanı’na gidip akşam Sığacık’a dönmek mümkün.

Yunanistan Hükümeti tarafından Yunanistan ve Türkiye arasındaki feribot seferleri ve diğer ticari ve özel yatlara uygulanan kısıtlamalar 7 Şubat tarihi itibariyle kaldırıldı. Yunanistan Kavala, Midilli, Sakız Adası, Vathi ve Pythagoreio, Samos, Myrina, Limni, Simi, Skala, Patmos, Meis’in yanı sıra Kos ve Rodos limanlarına girişlere izin verildi.

Seyahat edenlerin, en az iki doz aşı olduğunu belgeleyen aşı sertifikası veya PCR veya hızlı antijen testi sonucunda alınan hastalık sertifikası veya geçerli aşı sertifikasına sahip olunmadığı takdirde Yunanistan’a girişten önce son 72 saat içinde yaptırılmış negatif PCR ya da son 24 saat içinde yaptırılmış negatif hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekli. Antik İyonya’nın en ünlü düşünürlerinden biri olan Yunan filozof Pisagor’un yaşadığı topraklar, yeşil ve mavinin buluştuğu Yunan tarzı ada yaşamı ve taverna eğlenceleri görülmeye değer bulunuyor.

Gündem Çeşme internet sitesinden Denizhan Güzel’in haberi

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: