13.4 C
Çeşme
Pazartesi, Aralık 11, 2023

Çeşme’de atıklar, sanata dönüştü

Bunları Okuyabilirsin

Çeşme Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan çeşitli kurslarda, atık malzemeler, çeşitli sanat eserlerine ve objelere dönüştürülerek, sergilendi.

ÇEŞME HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE AÇILAN ÇEŞİTLİ KURSLARDA, ATIK Çeşme Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan çeşitli kurslarda, atık malzemeler çeşitli sanat eserlerine ve objelere dönüştürülerek sergilendi.

Atık malzemelerin değerlendirilmesiyle oluşturulan ve farkındalık yaratmayı  amaçlayan sergi, Çeşme Halk Eğitim Merkezi girişindeki salonda açıldı.

Sergiye, Çeşme Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Çeşme Halk Eğitim Müdürü Ali Rıza Doğruyol, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çöker, sergilenen eserleri inceledi. Eserler hakkında bilgi alan Çöker, sergiden duyduğu memnuniyeti de belirterek, “Sürdürülebilir çevre, son yıllarda dünyanın da gündeminde. Sürdürülebilir bir çevrede, sürdürülebilir hayat için çözüm arayışları içerisindeysek, bunlardan bir tanesi, var olan hammaddeyi doğaya çöp olarak bırakmak değil, dönüştürerek, yeniden üretime kazandırmak. Tabi, endüstriyel anlamda ya da dünya ölçeğinde, makro ekonomik olarak uzmanlar farklı izah edebilir. Bizim Milli Eğitim olarak yapmamız gereken, hem çocuklarda, hem velilerimizde, hem de toplumda bu bilincin oluşturulması. Bir çeşit dikkat çekmek. Bununla ilgili çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Bir süre önce okullarımızda, geri dönüşümlerden kütüphaneler ve okuma köşeleri yaptık. Yine anaokullarımızdaki çocuklar, geri dönüşüm malzemelerinden kendilerine köşeler ve enstrümanlar oluşturdular. Bugün de Halk Eğitim’de, kursiyerlerimiz, geri dönüşümden, gerçekten çok şık, cazibesi olan ürünler oluşturdular. Bu çalışmalardan dolayı, bütün emeği geçenlere çok teşekkür ederim” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d