10.5 C
Çeşme
Cumartesi, Aralık 9, 2023

Yarımada esnafı Mutlu’nun yanında!

Bunları Okuyabilirsin

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), Corona Virüs salgını nedeniyle ara verdiği geleneksel iftarları bu yıl kaldığı yerden devam ediyor. 2022 yılı iftarlarının ilki Yarımada bölgesinde yapıldı. İftarda ilçelerin oda başkan ve yöneticileri, yaklaşan İESOB genel kurulunda mevcut başkanları Zekeriya Mutlu’nun yanında olacaklarını açıkladılar.

arımada Bölgesinin iftarına, Karaburun, Urla, Çeşme, Seferihisar ve Güzelbahçe’de faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri ile Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin, Urla SGK Müdürü İbrahim Elmas, Urla Mal Müdürü Atanur Yıldız, Güzelbahçe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Eren ile bölgenin sevilen simalarından Cahit Sarsılmaz katıldı.
Yarımada Bölgesinin iftarına, Karaburun, Urla, Çeşme, Seferihisar ve Güzelbahçe’de faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri ile Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin, Urla SGK Müdürü İbrahim Elmas, Urla Mal Müdürü Atanur Yıldız, Güzelbahçe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Eren ile bölgenin sevilen simalarından Cahit Sarsılmaz katıldı.

8 başkandan destek

Yarımada bölgesinin iftarına, Karaburun, Urla, Çeşme, Seferihisar ve Güzelbahçe’de faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri ile Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin, Urla SGK Müdürü İbrahim Elmas, Urla Mal Müdürü Atanur Yıldız, Güzelbahçe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Eren ile bölgenin sevilen simalarından Cahit Sarsılmaz katıldı.

İftarda ortak açıklama yapan Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, Urla Şoförler Odası Başkanı Günay Öz, Güzelbahçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Veli Merttürk,  Karaburun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Ok, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, Çeşme Şoförler Odası Başkanı Hakkı Kocakara, Seferihisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rüştü Çelikgil ile Seferihisar Şoförler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı, Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan İESOB genel kurulunda mevcut başkanları Zekeriya Mutlu’ya tam destek vereceklerini belirtti.

Zekeriya Mutlu’yu bölgenin her sorununda yanlarında gördüklerini kaydeden 8 başkan, Birlik seçimlerinde kayıtsız şartsız Mutlu’yu destekleyeceklerini söylediler.

Ramazan mesajları

İftarda konuşan İESOB başkanı Zekeriya Mutlu ise, Ramazan mesajları verdi. Ramazan ayının değerinin iyi kavranması gerektiğine dikkat çeken başkan Mutlu, ‘Ramazan ayı sabır, bereket ve paylaşım ayıdır. İnsanlara ruhlarını, kalplerini arıtabilmeleri için fırsatlar sunar. Bu çerçevede yetime öksüze, fakire fukaraya, sahip çıkın. Yardımların makbulü gizli yapılanlardır. Günlük yaşamınızda, işlerinizde sevgi ve saygıyı esas alın. Bir olayı, bir kişiyi, iş hayatınızda veya sosyal yaşamınızdaki gelişmeleri değerlendirirken empati kurmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde hoşgörünüz artacak, en sıkıntılı durumlarda bile bir çıkış noktası bulmanız kolaylaşacaktır. Ana babanız hayatta ise, kıymetini bilin.  Onları hoş tutmak, ihtiyaçlarını gidermek görevimizdir. Kalp kırmamaya özen gösterin, aranızdaki kırgınlıkları bitirin. Devlete millete sahip çıkın. Öfkenize ve nefsinize hakim olun. Sabretmesini bilmek ise her işin sonunda hayırlara vesile olur. Üyelerinizi sık sık ziyaret edin, ihtiyaçlarını sıkıntılarını gidermek için elinizden geleni yapın’ şeklinde konuştu.

İçerik Gündem Çeşme internet sitesi’nden alınmıştır

- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d