22.1 C
Çeşme
Pazar, Ekim 1, 2023

Yarımada oyunlarına coşkulu açılış!

Bunları Okuyabilirsin

16 yıl aradan sonra Çeşme’de gerçekleştirilecek oyunlarda, 900 sporcu 11 branşta mücadele verecek.

Yarımada Oyunları Kortej Yürüyüşü ile Başladı

Açılış töreninde davetlilere seslenen Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, kendisinin 29 yıl önce Çeşme’de Kaymakamlık stajı yaparken katıldığı ilk toplantının yarımada oyunları olduğunu belirterek, “Eşim Seferihisarlı olduğu için bu oyunları orada da izleme imkanım olmuştu. Halk orada da bu oyunları çok yakından takip ediyordu. Uzun süredir ara verilen bu oyunların tekrar başlaması için girişimlerde bulunduk. Bu yıl 6 ilçenin katılımı ile yeniden yarımada oyunlarını başlatıyoruz. Balçova ve Narlıdere ilçelerimiz de son anda katılmak istediler ama maalesef fikstürler tamamlandığı için katılamadılar. Ben buradan hocalarıma teşekkür ederken tüm sporcularımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı

Oyunların açılış töreninde ev sahibi olarak konuşan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ise “Değerli Urla, Karaburun, Seferihisar, Güzelbahçe, Selçuk belediye başkanlarım, sayın kaymakamlarım, il milli eğitim müdürü ve il spor müdürlerimiz, sevgili gençler Yeryüzündeki Cennet Çeşmemize hoşgeldiniz.

Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran

16 yıl aradan sonra yeniden Çeşme Yarımada Spor Oyunları’nda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Son iki yılda tüm dünyayı sosyal ve ekonomik anlamda etkileyen, uzun süre bizleri evlerimize kapatan covid salgını bizleri ruhsal ve fiziksel anlamda oldukça yormuştu. Bu süreçten en çok etkilenenlerden biri de tabii ki gençlerimizdi. Yarımada spor oyunlarımızda sporun iyileştirici, birleştirici gücü ile bir araya gelerek gençlerimizin centilmence yarışma heyecanına ortak olacağız. Bu anlamlı organizasyonun;

Yüz yüze etkileşimin gençlerimizin ruhsal gelişimine çok değerli katkılar sağlayacağına, hayatın sanal mecralardan ibaret olmadığının hatırlatılmasına vesile olacağına inanıyorum.

Çeşmemizin güzellikleri arasında, sımsıcak güneşi altında centilmence mücadele edecek tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Tören, Çeşme Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri ile tamamlandı.
- Advertisement -spot_img

Daha fazlası

- Advertisement -spot_img

En son okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: